Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

porodica škola lokalna zajednica država a sve je to opustošeno i zapušteno ali se mora krenuti inače mrka kapa
Više volim osobe sa dijagnozom,normalni su dosadni
i porodice ali i okruženja nije porodica usamljeno ostrvo i pojedinca i zajednice
Stop nasilju, kako?!
Prvo i prvo lica koja su ovlascena da pomognu, ne pomazu... vec kada dodje do ovoga,(slika) ili ne daj Boze ubistva, onda kao jbt sta se desilo...Milicija ne reaguje jer to su "porodicne stvari" hm!Neko je izabrao biti mlacen, psihicki maltretira?!

Nazalaost pocela je da radi sa mnom zena koja je dozivela torturu u porodici, ima 47 godina, od oca kretena i dan danas vuce posledice. U pocetku mi isla na zivce, smor, spora, zaboravlja, koncetracija ravna 0...ja sa njom lepo, polako, ali pizdim, vucem 90% posla dok se ona okrece u krug...vec sam mislila pricati sa sefom da ja sa njom ne mogu...ali, evo bas danas zena pukne, zamoli me da li hocu sa njom da prica, posle posla... zivim blizu, kazem hajde idemo prosetati. Place, prica, otac je nikada nije tukao ali je ona i majka i njen brat psihicki odlepili pored njega. Nikada se nije smela druziti sa ljudima kao dete ni igrati sa decom, morala je ocu pomagati ( matori nemac ugledna porodica) cim je progovorila sa nekim nije dobijala jesti, piti i nije imala svetlo u sobi, morala je sedeti u mraku,kazne...kaze brat je prosao gore, majku krivi sto joj nije pomogla da odeod kuce, mada majka je nikada nije kaznjavala, cak sto vise i ona je bila kaznjena uvek...pre tri godine je otisla od kuce, otac umro pre godinu dana, a ona, sjebena samo tako, a pametna, a steta bas...
Niko od prijatelja predsednik opstine, koji je ocu bio najbolji drug nije hteo se mesati u porodicne stvari...ne mogu reci a je ovo blaza varijanta, cak sto vise, i psihicko i fizicko nasilje je strasno...
Boriti se protiv toga ne moze, ljudi se ne menjaju, ali otici, pobeci, moze i mora svako!
Niko pomoci sa strane ne zeli, jer ljudi gledaju samo sebe!
Neki dan je o tome pisao zaboravko....
ova tema mnogo govri i o ljudima iz okoline koji mogu ali ne zele da se mesaju....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
I porodica, sta moze porodica, usmeriti dete na neki put koji misle da je dobar, ali dete bira samo sta i ko ce biti...idiot ili normalan covek!

Lejla83 kaže...

Jeste,ali u danasnje vreme porodica je jako opterecena opstankom, kada bi se malo bolji uslovi stvorili, verujem da bi sve na bolje krenulo Smile

ma i to nema veze...koliko samo bogatasa ima kretena... nema pravila, covek je ili zao ili dobar..
neko je operisan od emocija, egoista i briga ga da li nekom unistava zivot...

Bas sam se obradovala kada sam videla da ste pisali na mojoj temi. A jos vise me je obradovalo sto vidim da i vi osudjujete nasilje.
Zivot ide dalje...
M_r_v_i_c_a kaže...

Pa mu to daje za pravo da je maltretira?roll

I da se udala od 15 to je licno njena stvar. Wink

Da sam neki zakon, visio bi on meni za primer ostalim nasilnicima. Wink

Slazem se sa vama u prvom delu. Ipak, ja mislim da jedno nasilje ne moze da opravda drugo. Posebno sam protiv smrtne kazne. To nije hriscanski.
Zivot ide dalje...
eksploracija kaže...

Sa li se sado-mazohizam kao oblik zadovoljenja tj. nacin zadovoljenja sexualne potrebe idnosno nagona,libida smatra nasiljem?

Ajd sada da vas vidim...

Ako je uz obostranu saglasnost i na dobrovoljnoj osnovi, zasto da ne?
Da ne budem shvacena pogresno, ja nisam od odnih koji to vole. Vise volim neznost. Ali, nemam nista protiv toga, pod uslovima navedenim u prvoj recenici mog odgovora vama.
Zivot ide dalje...
M_r_v_i_c_a kaže...

A hriscansku je isprebijati nekog, samo zato sto nije rucak gotov, ili zbog sumnje da ga vara, ili sto nije opeglano, namireno. Imala je srecu mogao je ubiti, to je hriscanski?Wink Izivljvati se nad nekim. Visio bi on meni i svi slicni njemu. Pa da vidis kako bi manje nasilja bilo. Wink

Hriscanski je i oprastati. A samo bog moze da sudi. Ovozemaljski zakoni se razlikuju od zemlje do zemlje. Negde postoji smrtna kazna, negde ne postoji. Nasilja ima u zemljama u kojima postoji smrtna kazna, zar ne?
Zivot ide dalje...

I moja generacija je bio protiv smrtne kazne.......dok ja,recimo,imam mišljenje da ubiti nasilnika ili ubicu nije nasilje......već čišćenje civilizacije od civilizacijskog đubreta....

Zamisli da u kući gomilaš odpatke samo zato jer smatraš da prazan tetrapak ili pvc flaša ili kora banane,mandarine i bilo koje drugo đubre ima dušu......ili još gore ne puštaš vodu posle velike nužde.....

Nasilnik se ne popravlja.....posle bilo kakve kazne on će i dalje biti nasilnik.....

Kako to mislite? Cela generacija je mislila isto? U to ne mogu da poverujem.
Zivot ide dalje...

Tako meni ukrali akumulator i ja prijavio....i pozvali me jednom kao našli lopova i da ga ja prepoznam......ja u palatu pravde i pita mene sudija...."a što si parkirao baš tu auto da ti lopov ukrade akumulator"......"šta te boli tuki gde ja parkiram".....odgovorim i izbace me.......kreten....ja mu kriv što je MENI ukrao akumulator......seme mu @=÷×\€£&!@÷/\$€\=×+!;&_$:

izvini se đuri što te tukolol

Moja generacija je Eol.......ne pravi se Toša i ne persiraj mi da te ne pošaljem kod muža......

Vi ste treca ili cetvrta osoba koja me povezuje sa tim Eolom. A povezuju me i sa Tajnom. Jedan gospodin sa kojim sam pricala preko poruka mi je objasnio da ovde postoji strah od novih clanova. Rekao mi je da postoji i strah od laznog predstavljanja. Nadam se da cu uspeti da vas ubedim da sam ja samo jedna devojka koja je zeljna druzenja i kojoj je samoca dosadila.
Zivot ide dalje...
damica kaže...

Udovica devojka, ete mi ga sad, i to ima na ovoj planeti..Smile))

ima u epskim junačkim pjesmama
damica kaže...

Udovica devojka, ete mi ga sad, i to ima na ovoj planeti..Smile))

Imam iza sebe jedan brak, jednu veliku ljubav koja se zavrsila tragicno. Da sam rodila dete tom coveku koga sam volela kao sto nikoga necu rekla bih za sebe da sam zena.
Zivot ide dalje...
damica kaže...

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

anketa ili da dopišem
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 6:53 pm.