Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pandemija korona virusa širom sveta izaziva i globalnu nesigurnost i strah, i sasvim je prirodno da ljudi osećaju brigu, neizvenost, pa i stres. Sve to može biti put u paniku, a panika nikako nije dobra u ovakvim trenucima. Iako većina ljudi nije imala iskustva sa napadima panike, samo ljudi koji ih često doživljavaju znaju kakvo to strašno iskustvo može biti. Napad panike nije samo jak osećaj anksioznosti, već eksplozija strahova sa najgorim scenarijima koje mozak može emitovati.

Gde je granica između straha i panike? Gde je granica između panike i opreza? Šta vi mislite o novonastaloj situaciji?

Draga nasa Arija, panika je manje vise napravila celodnevna medijska alamanija. Kao da se utrkuju ko ce vise zrtava da izbroji, kad su neki tudji narodi pa sad  eto i svoji....Setimo se samo Side pa tek Hepatitisa, pa tih raznih pticijih i svnjskih virusa. A brojke sakrivene kazu da desetine puta vise umire od gripa i bronhitisa...

I za svake slicne svetske halabuke, konce pomeraju te nevidljive ruke, ali neka bogatiji svet resava svoje bruke, nama su dovoljne i ove nase sirotinjska muke....

i  lajkuje ovo.

Evo jedan članak na ovu temu..

Attachment-i

I ja sam bila skeptik dok se  nisam i licno uverila i postala svedok porodicnih drama. Sin (jedinac)mojih prijatelja se bori za zivot. Bio je jako zdrav momak. 

Ne panicite ali budite oprezni. 

Nebo nema miljenike. 

imam utisak da je sad veci broj ljudi zarazen nego u martu.

cudna neka teorija zavere, poceli ljudi i da se razboljevaju

gotovi izbori, sad mozemo u karantin i na forum, kao pre :D

sad se depresivci zovu odgovorne osobe, ne izlaze napolje :D

whooosh i am a dolphin !!

RazvijamO Imunitet Krda.

Muke Tantalove...

Zavučen u svoja zavičajna brda... 

I ne sme napolje mnogo da se mrda.

Pa kao i mi po tasturi iz dosade tandrlja...

Panike nema, narod je neuk i neodgovoran a i nacita se teorija zavera pa onda lupa bzvz.

Paniku sire Kurir i braca radi povecanja tiraza, pa su najpopularnije srpske reci sada haos, panika, urnebes, pogledajte sta je uradio (a nije uradio nista).

Pored toga vanredno stanje i vanredna situacija nisu iste. Vanredna situacija i ne postoji kao definicija a vanredno stanje ide uz ugrozavanje gradjanskih sloboda, pa cak i do pojma prekog suda.

Gospođo, Vase dete se plazi na mene!

Imam jak utisak da su sve bolesti ovog sveta praktično iskorenjene i da nam je jedino ostala ta korona...i ne znam kako je vama ali meni je baš krivo što sam se rodila  u ovo vreme...bar da može da se putuje otišla bih lepo u Tunguziju...

Poslednja izmena Jun 29, 9:33 am od jagoda pajkic.
   lajkuje ovo

kad smo kod putovanja, ja bih na more Smile daleko su mi egzoticne destinacije Smile

voleo bih da sam se rodio kad je partizan igrao finale kupa sampiona, da dam gol i pobedimo Smile

Da li će biti novog vanrednog stanja ili ne, nove mere, novi strahovi, oprez ili lažne uzbune i alarmi? 

Šta mislite? Šta biste vi odabrali?

nece biti zatvaranja. samo ce mali alek da nas grdi i zapreti da napokon svi treba da nose maske u zatvorenom, drze distancu, da ugostitelji postuju preporuke i da nema okupljanja,,to je to Smile

lajkuje ovo

i da opere svoju savest posto su oni nepogresivi Smile

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:49 am.